Zabiegi na szyję i dekolt

Dbając o stan skóry twarzy, często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry na szyi i dekolcie. Tymczasem to właśnie te części ciała najczęściej u kobiet zdradzają wiek oraz problemy związane ze zdrowiem. Zapominając o właściwej postawie i garbiąc się, pracujemy na powstawanie poziomych zmarszczek na szyi. Nie służy nam też praca przy biurku, którą najczęściej wykonujemy w tych czasach, powodując z kolei tworzenie pionowych bruzd na szyi czy dekolcie. Aby właściwie zadbać o te części ciała i opóźnić choć odrobinę nieuchronne procesy starzenia, warto odwiedzić salon kosmetyczny, oferujący odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, skupiające się na szyi oraz dekolcie.

Zabiegi na szyję i dekolt
Codzienna pielęgnacja skóry szyi i dekoltu powinna być wykonywana podobnie, jak w przypadku skóry twarzy i obejmować dokładne czyszczenie tych części ciała oraz stosowanie do nich kremów pielęgnacyjnych, najlepiej z dodatkiem aktywnego tlenu. Warto jednak przy tym pamiętać, że kremy nakładamy od dekoltu do brody. W codziennej pielęgnacji przydatne są także regularne peelingi, masaże tych części ciała oraz maseczki nakładane przy okazji pielęgnacji twarzy także na szyję i dekolt.

Genetyka oraz upływ lat są jednak nieubłagane i najczęściej w wieku około 40 lat zmuszają kobiety do szukania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, polepszających kondycję skóry na szyi i dekolcie. Wśród zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne w przypadku utraty jędrności skóry są m.in.:
– nieablacyjny laser frakcyjny – zabieg przeprowadzany przy użyciu lasera powoduje usunięcie ze skóry zniszczonych już włókien kolagenowych i powodując odbudowanie nowych, nadających skórze blasku, poprawę napięcia i wzrost jędrności skóry;
– mezoterapia – polegająca na użyciu osocza z krwi pacjenta podawanego pod skórę jako rodzaj bomby odżywczej, stymulującej komórki ciała do produkcji kolagenu i elastyny [więcej: elastyna info].
Innym problemem związanym ze skórą na szyi jest powstająca na niej w miarę upływu lat nieestetyczna opuchlizna. W tym przypadku salon kosmetyczny oferuje zabieg Cavi Lipo, rozpuszczający tkankę tłuszczową i likwidujący niepożądany „drugi podbródek” i fałdy szyjne.

Powyższe zabiegi oferowane są w renomowanych salonach kosmetycznych w Białymstoku [więcej: kosmetyczka Białystok]. Przed ich zastosowaniem należy oczywiście skonsultować się z kosmetyczką, która doradzi najodpowiedniejszą kurację na dotykające nas problemy. W niektórych przypadkach warto ustalić ją także z zaufanym lekarzem rodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *