W jaki sposób dbać o zęby?

Piękny uśmiech nie musi był domeną gwiazd. Każdy może cieszyć się zdrowymi i białymi zębami, jednak aby tak się stało należy starannie dbać o swoje uzębienie. Co trzeba robić, aby móc cieszyć się olśniewającym uśmiechem?

O czym trzeba pamiętać:

1. Najistotniejszą kwestią jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Co prawda każdy wie, że konieczne jest mycie zębów kilka razy dziennie – dwa razy dziennie to absolutne minimum, najlepiej robić to po każdym posiłku – jednak sporo osób wykonuje tę pozornie prostą czynność niestarannie. Ważne jest, by myć zęby przynajmniej przez 2 minuty, kolejną kwestią jest nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. To właśnie tam osadza się kamień nazębny, ponadto niekiedy zostają tam resztki jedzenia oraz osad, który można usunąć wyłącznie przy pomocy nici dentystycznych – klasyczna szczoteczka nie poradzi sobie z tym zadaniem. Dodatkowo po wyczyszczeniu zębów należy przepłukać jamę ustną płynem dentystycznym, który pomoże w zabiciu pozostałych w buzi bakterii. Należy także pamiętać o tym, by regularnie wymieniać szczoteczkę – powinno się to robić przynajmniej raz na trzy miesiące.

2. Następną ważną sprawą jest regularne odwiedzanie stomatologa (mieszkańcy Legnicy powinni szukać specjalisty przez frazę stomatolog Legnica). Jest to istotne, ponieważ tylko dzięki regularnym kontrolom można mieć pewność, że żaden z zębów się nie psuje oraz że nie pojawiają się żadne ubytki. Zaleca się, by dentystę odwiedzać raz na pół roku.

3. Pomimo dbania o higienę jamy ustnej na zębach może osadzać się kamień. W takim przypadku konieczne jest jego usunięcie w gabinecie dentystycznym. Specjalista może zaproponować wykonanie skalingu, dzięki któremu można się pozbyć kamienia z zębów oraz przestrzeni międzyzębowych. Zabieg jest bezbolesny, a jego wykonanie może pomóc uniknąć nieprzyjemnych schorzeń zębów, ale także dziąseł.

4. Osoby, które chcą cieszyć się pięknym uśmiechem powinny zdecydować się także na zabieg wybielania zębów. W gabinecie stomatologicznym (warty polecenia można znaleźć przez link dentysta Legnica) można przeprowadzić różne rodzaje wybielania, jednakże za najbardziej skuteczne uznawane jest to wykonywane przy pomocy lasera. Dzięki niemu podczas jednej wizyty można wybielić zęby nawet o kilka odcieni. Oczywiście po zabiegu należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o zęby, by móc jak najdłużej cieszyć się uzyskanym efektem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *