Podejście specjalistyczne stomatologów

W XXI wieku, kiedy chemia dodawana jest niemal do wszystkiego, co trzeci człowiek jest na coś uczulony. Alergeny mogą być przeróżne – naturalne czy też sztuczne. Uczulać i wywoływać objawy alergiczne może wszystko. Od zwykłego kurzu, przez roztocza czy pyłki traw na swoim własnym pocie kończąc. Nie ma również reguły na to, kto zostanie alergikiem. Nie wszystkie alergie są dziedziczone. Alergeny potrafią wywołać bardzo różne reakcje: wysypkę, trudne do zagojenia rany, duszności, złe samopoczucie, objawy grypowe. I niekiedy nie ma na nie sposobu, nawet jednostka wapna nie zawsze pomaga. Alergicy najgorszy okres przeżywają wiosną i jesienią, wtedy gdy pyli najwięcej kwiatów i roślin. Wtedy na świeże powietrze bez chustek higienicznych nie wychodzą. Jednak mało kto by pomyślał, że pasta do zębów też może uczulać. Jednak to jest prawda.

Obecnie w Częstochowie znajduje się wiele gabinetów stomatologicznych, dlatego też wybór tego najlepszego może być dosyć trudny. Niejeden stomatolog posiada dobrą opinię wśród pacjentów, dlatego też do takiego specjalisty warto się wybrać.

Według najnowszych badań pasta do zębów może być bardzo silnym alergenem. I jak się okazało na przykład afty, które przypisywaliśmy infekcji jamy ustnej, tak naprawdę okazały się reakcją uczuleniową. A jak rozpoznać uczulenie na pastę do zębów? Jednym z pierwszych symptomów mogą być zaczerwienione kąciki ust, spierzchnięte wargi, a także spuchnięty język czy owrzodzenia w jamie ustnej. Kiedy wystąpi jakikolwiek z tych objawów, najlepiej od razu udać się do gabinetu stomatologicznego, aby stomatolog potwierdził nasze przypuszczenia co do reakcji alergicznej. Wszak sami mamy za małą wiedzę, aby to potwierdzić bądź wykluczyć.

Pierwsze co powinniśmy zrobić przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to zaprzestać używania tej pasty do zębów. Najbardziej narażoną grupą na alergię na pastę do zębów są dzieci, które często podczas mycia zębów połykają pastę do zębów, co później objawia się nudnościami, bólami brzucha i wymiotami. Z alergią tą można walczyć i to w prosty sposób. Po prostu trzeba wykonać w gabinecie stomatologicznym test alergiczny, który wykaże, na jaki składnik pasty do zębów jesteśmy uczuleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *