Idealne dłonie

Nie od dziś wiadomo, że dłonie są wizytówką człowieka. Piękne zadbane paznokcie; jędrna, nawilżona skóra, to wszystko sprawia, że wyglądamy pięknie i schludnie. Pielęgnacja dłonie nie jest jednak zadaniem łatwym. Trzeba być w tym względzie wytrwałym i systematycznym. Nie wystarczy pokremować rąk po myciu. W okresie zimowym wskazane są maseczki do rąk oraz peelingi.
Każdy salon kosmetyczny w Mielcu (zobacz: swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html) posiada w swojej ofercie przede wszystkim zabiegi pielęgnacyjne na dłonie oraz manicure. Ten drugi jest najbardziej popularną wśród klientek owych gabinetów metodą upiększenia dłoni. Manicure daje bowiem szybkie i spektakularne efekty. Nierówne, a nawet rozdwajające się paznokcie w kilkadziesiąt minut nabierają zupełnie innego wyrazu, w związku z czym cała dłoń wygląda piękniej. Mamy tutaj do dyspozycji klasyczny manicure, polegający na piłowaniu i malowaniu paznokci, ale również manicure japoński, który jest dedykowany szczególnie dla paznokci łamliwych i rozdwajających się oraz. Nie możemy zapomnieć o manicure wykonywanym za pomocom wszelkiego rodzaju żelów światłoutwardzalnych. Jakim zabiegom byśmy się nie poddali, efekt będzie zniewalający tylko wtedy, jeżeli ich wykonania podejmie się wykwalifikowana i przeszkolona kosmetyczka. Mielec dysponuje kilkoma renomowanymi salonami urody, w których takie wysokiej klasy manicure można wykonać.


Pięknie wykonane manicure, to jedno, ale niemniej ważne są zabiegi pielęgnacyjne całych dłoni. Wśród nich najbardziej popularny, to kąpiel parafinowa. Można ją wykonać w salonie kosmetycznym, ale równie dobrze i przy niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy, można go również wykonać samodzielnie w domu. Zabieg ten polega na zanurzeniu dłoni w rozgrzanej parafinie kosmetycznej, dzięki czemu stają się one miękkie i nawilżone.
Kolejnym zabiegiem na dłonie, nieco bardziej profesjonalnym i wymagającym profesjonalnego podejścia, jest kilkuetapowy zabieg typu Hand Energizer. Polega on na kompleksowej pielęgnacji dłonie, poczynając od peelingu a na nawilżaniu kończąc.
Wśród popularnych zabiegów na dłonie znajdzie się jeszcze wiele innych godnych polecenia, między nimi na przykład masarz dłoni. Warto od czasu do czasu poddać się w tej kwestii w ręce profesjonalisty, nie zapominajmy jednak o codziennej pielęgnacji dłoni i paznokci zwłaszcza w okresie zimowym.

3 thoughts on “Idealne dłonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *